Gülseren Toki’de 2.Etap Mağdur

3921
Gülseren Toki’de 2.Etap Mağdur

2. Etap Mağdur!

 

Gülseren Anayurt Projesi 2.etapta durumlar gittikçe kötüye gidiyor. İşi son alan firmanın da işi bırakacağı söylentileri üzerine hak sahipleri ortak bir metin hazırlayarak bunu siyasi partilere, Bimer’e, Cimer’e, Toki’ye ve Mamak Belediyesi’ne yazmaya karar verdiler.

Bu metni siz de kopyalarak gerekli yerlere iletirseniz mağduriyetin önüne geçme adına bir adım atarak katkıda bulunmuş olursunuz.

 

İşte hazırlanan ortak metin:

 

TOKİ ve Mamak Belediyesi’nin Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi 2.Etap Hak sahipleriyiz. Toplam 5 etaptan oluşan projede 1.Etap tamamlanıp hak sahiplerine teslim edildi. 3.Etap teslimatları başlamış ve hak sahipleri oturmaya başlamış durumdadır. 4 Etap inşaat çalışmaları devam etmektedir ve eylülde teslim edilecektir. 5.Etap ise ihale aşamasındadır. Ancak 2.Etap konutları için ihaleyi ilk kazanan firmanın mali acz içinde olması sebebiyle 16/05/2016 tarihinde sözleşme iptal edilmiş,30/11/2016 tarihinde yeniden ihale edilen iş için bitim tarihi 27/01/2018 olarak belirlenmiştir. 2.ihaleyi kazanan firma olan Çınar Yapı şirketinin de TOKİ’den 14/06/2018 tarihine kadar süre uzatımı istediği kurum tarafından bizlere iletilmiştir. Bu süre sonunda da işin bitirilemeyeceği Çınar Yapı firması ile imzalanan sözleşmenin de iptal edilerek tekrar ihale yapılacağı iddia ediliyor.

 

Gelinen süreçte konutların sözleşmede belirtilen tarihe kadar yetişmeyeceği ve sürecin daha da uzayacağı, bu durumunda bizleri mağdur ettiğini belirtmek isteriz. Evler satışa çıktığında neredeyse 1.etap ile 2.etap eşit durumdaydı, biz de 1.etap gibi erken teslim edileceğini düşünerek bu projeye dahil olduk. Birçoğumuz oturduğu evin kirasını  ödemekle kalmayıp bir yandan da buranın taksitlerini ödemektedir. Maddi olarak bütçemizi çok zorlamakta olan bu durum karşısında evlerimizi teslim edersek zarar ediyoruz, etmezsek de büyük bir sıkıntıya giriyoruz. Alt gelir grubu olanlar para ödememesine rağmen ev kirası verdikleri için onlar da zarara girmektedirler.  Konu ile ilgili olarak ilginizi ve yardımınızı talep eder, saygılar sunarız.