2.Etapta Çalışmalar Başladı

1669
2.Etapta Çalışmalar Başladı

Yapımı yılan hikayesine dönen ve yıllardır bitirilemeyen Gülseren Anayurt Toki Projesinin 2.Etabında tekrardan çalışmalar başladı.

2016 yılında ilk ihalesi yapılan ve yaklaşık 4 yıldır bitirilemeyen 2.etapta çalışmalar geçen hafta itibariyle tekrar başladı. Daha önce konut sahipleri mağdur olduğunu dile getirmiş ve bunu da haber yapmıştık.

İlgili habere ulaşmak için tıklayınız.

Daha önce başlayan çalışmalar ise yarım kalmıştı ve önceki firmaya ek süre verilmişti. İlgili haber için tıklayınız.

Firmaya ek süre verilmesine rağmen işi süresi içinde bitirememişti. Son aldığımız habere göre yeni ihale yapıldı ve çalışmalar başladı.

Konuyla alakalı Toki’nin açıklaması şu şekilde:

“TOKİ Ankara Mamak 2. Etap 1312 adet konut, otopark binaları ve Etimesgut Yapracık 1 Adet 2.500 Kişilik Cami, 5 adet büfe ile altyapı ve çevre düzenlemesi ikmal inşaatı işi ihalesi yapılmış olup, yeni yüklenici firma yer teslimi yapmıştır. Şantiyede çalışmalar başlamıştır.”

Aldığımız bilgilere göre inşaatın tamamlanmasının 2020 başını bulması bekleniyor. 

İhaleyi alan firmanın adını resmi olarak açıklanmadığı için biz de yayınlayamıyoruz.

2.etap kapsamında toplam 1312 konut bulunmakta olup Toki tarafından tamamının satışı gerçekleşmiştir. Özellikle 3+1 ve 4+1 konut alanlar, inşaatın zamanında bitirilememesi ve taksitlerinin başlaması sebebiyle konutları teslim etmek zorunda kalmışlardı. 2+1 ve 1+1 konut sahiplerinin taksit ödemeleri ise konut tesliminden sonra başlayacaktır.

İnşaat ile ilgili fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Güncel gelişmeleri Toki‘nin resmi sitesi ile beraber  sitemizden takip edebilirsiniz.

mamakgulserentoki.com sitesi olarak konut sahiplerinin en kısa zamanda evlerine kavuşmalarını temenni ediyoruz.